Természettudományi versenyek

2023.10.13.

Bolyai verseny: (45 csapatból)

15. hely Mezei zsurlók Cegléd: Farkas Flóra, Erdélyi-Király Zsolt, Dósa-Rácz Kristóf, Kiss Levente
16. hely Alkimisták: Kocsis Nóra, Stummer Réka Sára, Sziládi Viktória, Varinka Friderika

2023.10.13.
2024.04.12.

Geonigt- Földrajz éjszakája

Idén első alkalommal iskolánk is csatlakozott a nemzetközi GeoNight programsorozathoz. A GeoNight főszervezője, az európai földrajzi társaságokat összefogó EUGEO. Az esemény fő célja viszonylag egyszerű: évente egy este világszerte azonos időpontokban olyan eseményeket szerveznek, amelyek középpontjában a földrajz, a geográfusok munkája és a földrajzi kutatások állnak. Iskolánkban az érdeklődők a kísérő programok mellett Kicsiny László “Keresztül Izlandon – Gyalogos expedíciók”, Reznák Erzsébet “Kossuth Lajos és a csillagok”, valamint Kemenczei Gábor “A Holdra szállás története” című előadását hallgathatták meg.

2024.04.12.
2024.02.23.

Földrajz kvízverseny Dr. Dusek Lászlóval

Ismét megrendeztük a “Játszva tanulni, tanulva játszani” című földrajz kvízversenyt Dr. Kürti György zsűrizésével, valamint Dr. Dusek László vezetésével. A versenyen két tagiskolánk hetedikes és nyolcadikos tanulói vettek részt.

2024.02.23.