IKT szemléletformáló képzés

Az infokommunikációs technológia általános ismertetése

A VEKOP 7.3.3-17-2017-00004 projekt célja, hogy olyan, a digitális pedagógiai módszertani csomagokra épülő pilot programokat valósítson meg, amelyek elterjeszthetők a teljes köznevelési rendszerben. Cél, a pedagógusok digitális felkészültségének, módszertani kultúrájának növelése, a mindennapi pedagógiai munka során az IKT-használat erősítése és elsősorban a digitális és egyéb kulcskompetenciák hatékonyabb fejlesztése.

A projektben szükséges a támogatott intézmények (iskolák) bevont pedagógusainak akkreditált pedagógus továbbképzésen való részvételének megszervezése és lebonyolítása.

Megvalósult képzés: Az infokommunikációs technológia alkalmazása a mindennapi pedagógiai gyakorlatban

Képzés helyszínei: Cegléd, Ceglédi Református Általános Iskola és Óvoda – 20 fő

Nagykőrös, Arany János Református Általános Iskola és Óvoda – 21 fő

Képzés időpontjai: 2019. március 1-4.

Az infokommunikációs technológia általános ismertetése

1. Az IKT értelmezése
  2. Az IKT-eszközök alkalmazásának célja

Az infokommunikációs technológia a pedagógiai gyakorlatban