Forgalmi szabályok

Kedves Szülő, Járművezető!

(Református Általános Iskola)

Kérjük, hogy a reggeli és délutáni időben az alábbi szabályok betartásával közlekedjenek az iskola környezetében:

• A főépület előtt a Bercsényi úton „VÁRAKOZNI TILOS” jelzőtábla van kihelyezve, ezen az útszakaszon a járművel megállhat, azonban nem várakozhat (parkolhat), a járműnél kell maradnia, maximum 5 percig.
  • Ugyanitt a forgalomtól elzárt területen tilos megállni!
  • A fő épület előtti kanyarívben a Szív utca jobb oldalán ne álljanak meg az útkereszteződésben valamint a kereszteződés metszéspontjától számított 5 méteren belül!
  • Akik a Szolnoki úton parkolnak le a gépjárművel, attól azt kérjük, hogy az iskolát kizárólag a Park Büfé előtt található kijelölt gyalogos-átkelőhelyen közelítsék meg!
  • A Szív utca valamint a Kazinczy utca kereszteződésénél ne álljanak meg az útkereszteződésben valamint a kereszteződés metszéspontjától számított 5 méteren belül!
  • Kérjük, hogy a Kazinczy utcában a járművekkel ne álljanak fel a járdára, továbbá kerékpárral ne közlekedjenek a járdán, valamint ne hajtsanak be a behajtani tilos tábla ellenére a forgalommal szembe!

A fent elkövetett cselekmények szabálysértésnek és szabályszegésnek minősülnek, melyek az iskola környezetében forgalmi torlódáshoz és balesetekhez vezethetnek.

Kérjük, használja az iskola környezetében kialakított „puszi és menj” megállási helyeket.

Amennyiben a gyermeket reggel az iskolába bekíséri, illetve délután megvárja, a balesetek megelőzése és a szabályszegések elkerülésének érdekében kérjük, hogy inkább időben induljanak el otthonról és az iskola környezetében lévő utcákban található parkolót használják.

Cegléd Városi Baleset-megelőzési Bizottság