ELJÁRÁSREND

Kőröstetétleni Tagóvoda

Tisztelt Szülők!

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma köznevelésért felelős helyettes államtitkára által kiadott a 2020/2021. tanévben a köznevelési intézményekben a járványügyi készenlét idején alkalmazandó eljárásrendről szóló INTÉZKEDÉSI TERV alapján intézményünkben a következők betartását kérjük:

• Azok a gyermekek, akik családjukkal 2020. aug.16.-át követően tértek vissza külföldről, a hazaérkezéstől számított két hétig maradjanak otthon.
  • Kérjük továbbá a szülőket, hogy tanév közben mellőzzék a külföldi utazásokat. Amennyiben ez elkerülhetetlen, kérjük, hogy a hazaérkezéstől számítva szintén két hétig a gyermek óvodavezetői engedéllyel maradjon otthon.
  • Intézményünkbe kizárólag egészséges, tüneteket nem mutató gyermek, szülő és dolgozó léphet be!
  • Akinek bármely, a koronavírus fertőzésre közvetlenül utaló (láz, száraz köhögés, nehézlégzés, ízérzés- és szaglásvesztés), vagy kevésbé közvetlenül utaló tünetei (izomfájdalom, orrdugulás, orrfolyás, torokfájás, hasmenés, légszomj) vannak, keresse a háziorvosát, tájékoztassa gyermeke nevelőit vagy az óvoda vezetését.
  • Azokat a gyermekeket, akiknél a nap folyamán mi észleljük a fent megnevezett tüneteket, elkülönítjük, értesítjük a szülőt, akit kérünk, minél hamarabb vigye el gyermekét az óvodából.
  • Érkezéskor az épület bejáratánál testhőmérséklet-mérést végzünk mindenkinél, valamint vírusölő hatású kézfertőtlenítőt biztosítunk.
  • Amennyiben a lázmérő hőemelkedést, lázat mutat, a gyermek nem maradhat az óvodában.
  • Az épületbe lépő szülők számára a szájmaszk viselése kötelező!

Az eljárásrend az élethelyzethez igazodva változhat.

Megértésüket és együttműködésüket előre is köszönjük.

Cegléd, 2020.szeptember 1.                                                            Vas János Zoltán