ELJÁRÁSREND

ELJÁRÁSREND Kőröstetétleni Tagiskola

Tisztelt Szülők, kedves Tanulóink!

Összhangban a 2020. szeptember 7-én módosított az Emberi Erőforrások Minisztériuma köznevelésért felelős helyettes államtitkára által kiadott a 2020/2021. tanévben a köznevelési intézményekben a járványügyi készenlét idején alkalmazandó eljárásrendről szóló INTÉZKEDÉSI TERV alapján intézményünkben a következők betartását kérjük:

• Azok tanulók, akik aug.16.-át követően tértek vissza külföldről, a hazaérkezéstől számított két hétig maradjanak otthon.
  • Kérjük továbbá a szülőket, hogy tanév közben mellőzzék a külföldi családi utazásokat. Amennyiben ez elkerülhetetlen, kérjük, hogy a hazaérkezéstől számítva szintén két hétig a tanuló igazgatói engedéllyel maradjon otthon.
  • A tanításban csak tünetmentes diákok vehetnek részt.
  • Akinek bármely, a koronavírus fertőzésre közvetlenül utaló (láz, száraz köhögés, nehézlégzés, ízérzés- és szaglásvesztés), vagy kevésbé közvetlenül utaló tünetei (izomfájdalom, orrdugulás, orrfolyás, torokfájás, hasmenés, légszomj) vannak, keresse a háziorvosát, tájékoztassa az osztályfőnököt vagy az iskola vezetését!
  • Azokat a tanulókat, akiknél a nap folyamán mi észleljük a fent megnevezett tüneteket, elkülönítjük, értesítjük a szülőt, akit kérünk, minél hamarabb vigye el gyermekét intézményünkből.
  • Az a gyermek, tanuló vagy pedagógus, aki bármilyen betegség miatt otthon maradt, a háziorvos, a kezelőorvos igazolásával vagy kórházi zárójelentéssel jöhet újra az intézménybe. Hatósági házi karantén esetén a járványügyi hatóság által kiadott, a járványügyi megfigyelést feloldó határozatot szükséges bemutatni.
  • A délutáni, nem tanórai iskolai sportfoglalkozásokat és sportköröket, valamint iskolai énekkarok próbáit átmenetileg, határozatlan időre felfüggesztjük.
  • A szülők a B épületbe csak az intézményvezető engedélyével vagy a részükre szervezett programon való részvétel céljából jöhetnek be.
  • Személyes ügyintézésre a 53/368-213, vagy a 0620/2980099 telefonszámon előre egyeztetett időpontban van lehetőség. Szájmaszk használata kötelező.
  • A reggeli érkezéskor diákjaink a főbejáratot használhatják, a bejáratnál testhőmérséklet-mérés várható.
  • Az iskola épületébe diákjaink szeptember 2-ától egyedül mehetnek be.
  • Távozáskor a szülők gyermeküket az udvaron várhatják. Szülő az épületbe nem léphet be. Kérjük a szülőket, hogy az egymás között a 1,5 méteres távolságot tartsák be. Szájmaszk használata kötelező. Szeptember 1-jén, kedden mindenképp írásban jelezzék (osztályfőnöknek és napközis nevelőnek), hogy gyermekük mikor és kivel távozik az intézményből.
  • Felső tagozatos diákjainknak a tantermekben/szaktantermekben a szájmaszk viselése javasolt, de nem kötelező.
  • A folyosón, mosdókban, öltözőkben, egyéb közösségi terekben a szájmaszk viselése és a 1,5 méteres távolság betartása kötelező!
  • Hétkezdő áhítatokon és az iskolabuszon a szájmaszk viselése az alsós gyermekeknek ajánlott, felsős tanulóinknak kötelező.

Az eljárásrend az élethelyzethez igazodva változhat.

Megértésüket és együttműködésüket előre is köszönjük.

Cegléd, 2020.szeptember 7.                                                              Vas János Zoltán